Google Home Mini Türkçe Olacak Mı ? - Güncel Gündem Haberleri | NtsPazar.Com

Google Home Mini Türkçe Olacak Mı ?

Google Home Mini Türkçe Olacak Mı ?

Google tarafından geliştirilen google home mini türkçe dil desteği ne zaman gelecek sorusunu merak ediyorsanız okumaya devam edin.

2017 yılında google asistan satışa sunuldu fakat içerisinde bir çok dil eksikliği vardı bu dillerden biri ise malesef türkçe dil desteğiydi. Daha sonra android telefonlara google asistan güncellemesi ile tüm android kullanıcılara iphone telefonlarda bulunan siri gibi bir asistan uygulaması yüklendi. Bir çok kişiye göre google asistan siri’den daha gelişmiş bir asistandı.

Sizde telefonunuza google asistanı kurmadıysanız veya yüklü fakat ingilizce kullanıyorsanız şu adımları izleyerek sizde türkçe asistan yapabilirsiniz.

Eğer android bir telefonunuz olmasına rağmen hala Türkçe kullanamıyorsanız işte yapmanız gereken ayarlama:

  • Öncelikle telefonun kendi dilinin Türkçe olduğundan emin olun.
  • Ardından telefon ayarları üzerinden uygulamalara gelin. Buradan Google uygulamasına tıklayın ve uygulama bilgilerine girin.
  • Google uygulama bilgilerine girdikten sonra depolama kısmını tıklayın.
  • Buradan önce önbelleği temizle diyerek “cache” silin.
  • Ardından hafızayı yönet e basarak Google arama depolama alanına girin.
  • buradantüm verileri temizle diyerek belleği silin.
  • son adım olarak da Google uygulama bilgileri sayfasından durmaya zorla diyerek Google arama yı kapatın.
  • şimdi ana ekrana dönebilir ve Google asistanın aktif olması için home tuşuna basılı tutabilirsiniz.

Google Home Mini Türkçe Dil Desteği 

Bu soru google çalışanlarına sorulduğu zaman bunun çok yeni bir teknoloji olduğunu ve tüm dilleri kapsayacağını söylüyorlar. Yeni gelecek olan diller arasında türkçe dil desteğininde olacağını fakat bununla ilgili bir tarihin belli olmadığını belirtiyorlar.

 

ntspazar

Ntspazar.com Sizler İçin En Uygun Fiyata Oyunlar Sunmakla Kalmıyor En Güncel Oyun Haberlerine Ulaşmanızı da Sağlıyor. Sizlerde En Güncel Oyun Haberlerini Ve Ücretsiz Oyun Haberlerini Kaçırmak İstemiyorsanız Bildirimi Açmayı Unutmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900
Translate »